Září 2016

Den 1. - Blog místo pilulí

21. září 2016 v 20:41 | Homolenka |  Můj svět.
Potřebovala jsem impuls.

Dávno mi bylo jasné, že s blogem opět začnu a že z něj pomalu udělám svou veřejnou zpovědnici.
Toužím se odstřihnout od facebookové aktivity, která mě sice přivedla na spoustu zajímavých webů...ale tak nějak cítím, že jsem přehlcená informacemi. Že potřebuji najít to svoje a přestat být jakousi obětí.

Blogování na tom vlastně není o moc jinak, ale čtou mě lidi, které zajímám. Kteří si dají tu práci mě vyhledat, protože se chtějí dozvědět, co se v mém životě děje.
Je mi to příjemnější než vědomí, že se každá má sdílenost objevuje na "zdi" lidem, kteří patří do minulosti potvrzené "přidat do přátel".

Nejmilejší by bylo odpojit sociální sítě úplně. Pak je tu ovšem ta věc s mou duší.

Pravý důvod, proč mě blog přitáhl zpět je ten, že chci lidem, kteří trpí psychickými poruchami dokázat, že se dá žít s velkou radostí. Ikdyž je to boj a někdy to po ránu dost bolí, než jsme schopni se na sebe usmát, ale že to všechno jde. A když to náhodou kolabuje, pak svěřit se a rozepsat myšlenku, se kterou se později dá pracovat, je výborná věc.
V nemocnici jsem psala deníky, na které reagovala terapeutka. Za zdí blázince ale nereaguje nikdo a to mi moc chybí. Nějaká zpětná vazba, dobře mířená otázka či mnohdy zraňující kritika vůči mému 'bláznění'.

Třeba vlastními zkušenostmi někomu pomůžu dívat se na dny jinak. A třeba časem někdo pomůže i mě.
Každopádně blíží se zima a neznám depresáře, který by se v tomhle období rochnil v blahu a duševní harmonii. A popravdě, pár let jsem reálnou zimu nezažila. V dřívějšku mi na hlavu místo sněhu padal popel černých myšlenek a v minulých dvou letech se vločky rozpouštěly za okny léčeben. Letos tomu věřím. Taky proto blog. Proto ta změna.

Mimochodem, zítra je rovnodennost. Nijak vás to ze židle nezvedá nebo taky patříte mezi ty, kteří v těchto jinak-energeticky-nabitých dnech dávají prostor všelijakému myšlenkovému zrodu?